DZĪVNIEKU PASAULE

Aizraujoša iegremdēšanās dzīvnieku pasaulē
2006. gadā izgudrotais zentangle ir iekarojis pasauli. Zentangle ir jauns mākslas veids, kas apvieno vairākus virzienus vienlaikus: radošumu, meditāciju, baudu un veidu, kā radīt oriģinālus zīmējumus, kas ar savu interesanto rakstu var izrotāt gandrīz jebko.
Atšķirībā no līdzīgām rotājumu mākslas tehnikām, kas ietver pilnīgi intuitīvu zīmēšanu, zentangle darbi parasti sastāv no sava veida atkārtotiem rakstiem. Daudzus modeļus var apvienot vienā zīmējumā, un pati tehnika ir diezgan brīva un intuitīva. To var apgūt ikviens, kurš prot turēt rokās zīmuli vai pildspalvu. Pat ja jums šķiet, ka jūs nemaz nemākat zīmēt, zentangļi var radīt oriģinālus un ļoti interesantus darbus - iespējams, tieši šeit jums vajadzētu sākt mācīties.
Zentangle kā mākslas veids tika oficiāli reģistrēts 2006. gadā. Tā dibinātāji ir Riks Robertss un Marija Tomasa. Marija Tomasa ir tipa un kaligrāfijas māksliniece. Riks ir bijušais mūks, kurš daudz zina par meditāciju. Stāsts vēsta, ka kādu dienu viņi atklāja, ka Marija, iegrimusi zīmēšanas procesā, ir tādā pašā stāvoklī kā Riks meditācijas laikā. Marija un Riks domāja, ka viņi varētu izveidot vienkāršu sistēmu, lai cilvēki varētu izbaudīt šo darbību. Tā radās zentangle (zen ir budistu nosaukums jēdzienam “ceļš” attīstības ceļa nozīmē, juceklis ir apjukums, cirtas).
Iegūt e-katalogu