Kolekcija “Ziemas sapnis”

Kas gan var būt skaistāks par īstu ziemu? Pūkainas baltas pārslas. Mājīga čaukstēšana zem kājām. Mirdzošs sniegs atstaro saules starus, un dvēsele to acumirklī izbauda. Burvīga ziema ir dabas žēlastība.
Glezniecībā ziema bieži tiek attēlota kā skaista, sastingusi ainava. Piemēram, slavenais franču mākslinieks Klods Monē radīja vairākas gleznas, kurās attēlotas sniegotu ainavu ziemas ainavas. Šīs gleznas parāda ziemas meža skaistumu un sniega tīrību.
Ziema ir arī populārs priekšmets fotogrāfijā. Daudzi fotogrāfi fotografē ziemas ainavas, sniegotas pilsētas un cilvēkus, kas nodarbojas ar ziemas sporta veidiem.
Literatūrā plaši pārstāvēta arī ziema. Daudzi rakstnieki izmanto ziemu, lai izteiktu aukstuma, vientulības un skarbuma tēmas. Piemēram, Ļeva Tolstoja romānā "Karš un miers" ziema izmantota, lai aprakstītu sarežģītos apstākļus, kādos kara laikā atradās karavīri.
Tādējādi ziema ir tēma, kas ir svarīga mākslā, literatūrā un fotogrāfijā. To var izmantot, lai izteiktu dažādas idejas un emocijas, sākot no skaistuma un rāmuma līdz aukstumam un skarbumam.
Iegūt e-katalogu