Kolekcija “Svešinieki”

Lai kurp jūs dotos un kuru valsti apmeklētu, vienmēr ir iespēja satikt kādu noslēpumainu un skaistu svešinieku.
Sievietes attēlojumam mākslā ir sena vēsture, kas aizsākās senatnē. Dažādās kultūrās un laikmetos sievietes ir attēlotas dažādos veidos, sākot no dievietēm un svētajām līdz pat parastām sievietēm un modelēm.
Senās Ēģiptes mākslā sievietes tika attēlotas kā dievietes, piemēram, Izīda, galvenā Ēģiptes dieviete, kas bija mātes, auglības un aizsardzības simbols. Senās Grieķijas mākslā sievietes tika attēlotas kā varoņi un dievietes, piemēram, Afrodīte, skaistuma un mīlestības dieviete. Arī romiešu mākslā sievietes bieži tika attēlotas kā dievietes.
Mūsdienīgākā mākslā sievietes bieži tiek attēlotas kā mākslinieku modeļi un subjekti. Daži mākslinieki izmanto sieviešu attēlus, lai izteiktu savus politiskos, sociālos vai kultūras uzskatus. Piemēram, feministu mākslinieču darbos sievietes tēli tiek izmantoti, lai izceltu dzimumu nevienlīdzības un sociālās netaisnības problēmas.
Kopumā sievietes attēlojums mākslā atspoguļo sociālo, kultūras un vēsturisko kontekstu, kurā viņas dzīvo, un tam var būt daudz nozīmju un interpretāciju.
Iegūt e-katalogu